1. 3. 2021

Ve dnech 21. - 25. 2. 2021 se v Abú Dhabí uskutečnil veletrh vojenské techniky IDEX 2021 a výstava námořní obranné techniky NAVDEX 2021. Veletrh IDEX patří mezi nejvýznamnější světové výstavy.

MESIT se výstavy IDEX zúčastnil na expozici připravené velvyslanectvím ČR ve spolupráci s ministerstvem obrany ČR a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) v rámci PROPED (Projekt na podporu ekonomické diplomacie) společně s dalšími českými vystavovateli, včetně OMNIPOL, ERA a AERO Vodochody.

MESIT prezentoval především taktickou komunikaci, rádiové systémy, digitální vozidlové interkomy, náhlavní soupravy, chrániče sluchu a také systémy oslovení okolí. Kromě toho své schopnosti vývoje a modifikace elektronických zařízení dle specifických zákaznických požadavků.

MESIT navštěvuje výstavu IDEX pravidelně již několik let, ale tento ročník byl skutečně výjimečný. Jednalo se první globální akci v obranném průmyslu, která se uskutečnila během probíhající celosvětové pandemie za přísných organizačních podmínek. Přes všechny obtíže spojené s cestováním se výstavy zúčastnilo 62 445 účastníků a 900 vystavovatelů z 59 zemí.