2. 5. 2019

Ve dnech 24. – 27. dubna 2019 se na vojenské letecké základně Santa Lucía v Mexiku konal třetí mezinárodní veletrh FAMEX 2019 (Féria Aerospacial México). Na společném českém stánku byla výstava zahájena za účasti velvyslance ČR, náčelníka generálního štábu mexického letectva a dalších vysokých představitelů mexické armády a námořnictva. Recepci uspořádali zastupitelský úřad ČR v Mexiku a zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Mexiku.

MESIT se veletrhu FAMEX letos zúčastnil poprvé. Prezentoval zde své schopnosti vývoje leteckých systémů, například měření paliva, odledňování, řídící jednotky pro letecké motory atd. Z oblasti systémů taktické komunikace představil rádiové systémy, interkomy a náhlavní soupravy. Stánek navštívila řada návštěvníků a obchodních partnerů z řad pozemních, vzdušných a námořních sil i odborná veřejnost. Účast na mexickém veletrhu je zajímavá i s ohledem na přesah prezentace do teritoria Jižní Ameriky.

Veletrh FAMEX je organizován mexickým ministerstvem obrany a patří k největším veletrhům v Latinské Americe, společně s FIDAE, kterého se MESIT také zúčastnil. FAMEX je zaměřený na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl a bezpečnostní i obranný sektor. Letošního ročníku se zúčastnilo 580 vystavujících firem a 250 tisíc návštěvníků. Slavnostního zahájení se zúčastnil mexický prezident, představitelé federální i místních vlád, zahraniční velitelé vzdušných sil a mnozí představitelé cizích států.

Děkujeme zahraniční kanceláři agentury CzechTrade za výbornou organizaci společné české expozice a za výjimečnou podporu našich propagačních a obchodních aktivit!