1. 3. 2019

MESIT se zúčastnil společně s mateřskou společností OMNIPOL a sesterskou společností ERA veletrhu IDEX ve Spojených arabských emirátech, který se konal ve dnech 17. – 21. února 2019 v hlavním městě Abu Dhabi.

MESIT prezentoval systémy taktické komunikace, především rádiové systémy, interkomy, náhlavní soupravy a také systém pro hlasité oslovení okolí vozidla a hlášení varovných a výstražných akustických signálů. Novinkou byl chránič sluchu s možností komunikace M20.

Slavnostního zahájení výstavy se v prostorách expozice skupiny OMNIPOL zúčastnil i ministr obrany ČR Lubomír Metnar. V průběhu výstavy navštívila stánek řada významných národních delegací, například ministr obrany UAE Mohammed Ahmad Al Bowardi nebo ministr obrany SR Peter Gajdoš. V prostorách expozice bylo podepsáno panem Jiřím Hynkem, prezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a panem Kim Young Ho, prezidentem jihokorejské asociace „Memorandum of Understanding“ -  vzájemná dohoda o spolupráci mezi asociacemi obou zemí.

MESIT prezentoval své výrobky taktické komunikace kromě české expozice také na stánku místního partnera Hader Security Communication.

Výstava IDEX je strategicky významná výstava s celosvětovým dosahem a demonstruje nejnovější technologie v oblasti obrany pozemních, námořních a leteckých sil. Je významnou platformou pro vytvoření a posílení vztahů s vládními resorty, ozbrojenými složkami i výrobními podniky.