13. 4. 2018

Mezinárodní veletrh FIDAE, který se konal 3. – 8. 4. 2018 v Santiago de Chile je přední leteckou, obrannou a bezpečnostní výstavou Latinské Ameriky, která se díky dlouhým a úspěšným zkušenostem stala nejdůležitější obchodní platformou v tomto regionu. Původní letecký veletrh se rozrostl do akce, která poskytuje prostor vystavovatelům a zákazníkům z velmi širokého pole oborů. V letošním ročníku se poprvé ve společné národní expozici zúčastnil MESIT, který má co nabídnout jak v oblasti letecké techniky, tak i pozemních vojenských komunikačních systémů.

MESIT využil poznatky z vývoje leteckých palubních přístrojů a na výstavě prezentoval nejnovější letecké systémy vyvinuté ve vlastních konstrukčních kancelářích a vývojových laboratořích, například systémy pro měření a plnění paliva, odledňování letounu, vytápění a vyhřívání, jak kabin, tak i čelních skel či vrtulí.

MESIT je také dlouholetým významným vývozcem a dovozcem letecké techniky a v Chile nabídl komplexní řešení pro modernizaci letadel, vrtulníků či vybavení letišť.

V oboru vojenské techniky prezentoval ucelené a provázané systémy bezdrátové taktické komunikace pro podporu velení a řízení vojenských operací a vozidlové komunikační systémy (digitální interkom) včetně náhlavních souprav vybavených systémem aktivního potlačení hluku.

Výstava FIDAE 2018 zprostředkovala řadu obchodních setkání a VIP návštěv. Stánek MESIT měl tu čest přivítat zástupce velitele Vzdušných sil AČR Brig. generála Ing. Petra Hromka,  velvyslance České republiky v Chile pana RNDr. Josefa Rychtara. S výrobky a systémy MESIT se seznámili například představitel letectva Chile, náčelník generálního štábu Uruguaye a řada dalších zahraničních návštěv.