5. 6. 2019

Prestižní přehlídka obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě – výstava IDET proběhla ve dnech 29. – 31. 5. 2019 na Výstavišti Brno. MESIT se zúčastnil společně s mateřskou společností OMNIPOL a využil tak příležitost prezentovat ucelené systémy taktické komunikace návštěvníkům z celého světa.

MESIT se výstavy IDET účastní pravidelně již řadu let, ale letos poprvé na rozsáhlé společné expozici se společnostmi skupiny OMNIPOL. MESIT prezentoval široké produktové portfolio taktické komunikace zahrnující radiostanice, vozidlové interkomy, systémy ozvučení okolí a náhlavní hovorové soupravy.  

Mateřská společnost OMNIPOL na výstavě IDET oslavila 85 let působení na českém i mezinárodním trhu a zároveň představila stávající i nové obchodní partnery. Společně s dceřinými společnostmi ERA a.s., MESIT a.s. a obchodním partnerem SAMSUNG Electronics America Inc., prezentovala vedle špičkových obranných a bezpečnostních technologií také novou koncepci 5G sítí. Dále odborníci společnosti OMNIPOL prezentovali projekt L-39NG, jehož jsou společně se společností AERO Vodochody AEROSPACE 50% vlastníkem.

Sesterská společnost ERA na stánku demonstrovala simulátor VERA-NG pro výcvik operátorů pasivních sledovacích systémů, za jejímž konceptem stojí tým vývojářů. Nový simulátor pro pasivní sledovací systémy je prostředek vojenského průzkumu pro oblast elektronického boje. Významně zkracuje dobu, po kterou za normálních okolností probíhá zácvik operátorů VERA-NG.

Společný stánek skupiny OMNIPOL navštívila řada delegací z různých koutů světa a odborných návštěvníků z řad státní správy, spolupracujících firem, stávajících i nových obchodních partnerů. Letošní IDET zaznamenal účast více než 500 firem z 35 zemí a 26 000 návštěvníků a stal se tak největším v celé své historii.