13. 12. 2021

Ve dnech 29. listopadu až 2. prosince 2021 se konal v Káhiře mezinárodní veletrh obranné techniky Egypt Defence Expo – EDEX. Byl to poslední veletrh roku 2021, kterého se MESIT zúčastnil a svou prezentací zde zaměřenou na systémy taktické komunikace ukončil letošní výstavní rok.

Taktické komunikační systémy MESIT jsou tvořeny širokým portfoliem výrobků: rádiovými systémy, které byly na výstavě zastoupeny v současnosti nejnovější řadou RF40, digitálními interkomy VICM 200 COMBAT, náhlavními soupravami řady M10 a M20. V neposlední řadě exterkomem VICM 300, v zahraničí známým jako PA (Public Address) systém pro ozvučení okolí. Celý sortiment taktické komunikace si na stánku prohlédla řada vojenských delegací a zahraničních odborných návštěvníků s kladnými reakcemi. Na společném českém stánku byli přítomni i představitelé českých a slovenských ambasád a vojenští atašé.

Veletrh se konal pod záštitou prezidenta Egyptské arabské republiky a vrchního velitele egyptských ozbrojených sil Abda al-Fattáha as-Sísího. Akce se konala na mezinárodním výstavišti v Káhiře. Byl to teprve druhý ročník veletrhu, termín v roce 2020 byl z důvodu pandemie odložen. Veletrh EDEX je unikátní v tom, že se jako jediný v tomto teritoriu zaměřuje na obranné technologie pro pozemní, námořní i vzdušné síly. Letos zde vystavovalo více než 400 společností. Je to výborná příležitost pro vystavovatele působící v obranném průmyslu prezentovat své produkty a služby v severoafrickém teritoriu.

MESIT se akce zúčastnil společně s dalšími českými firmami za spolupráce s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu pomocí projektu ekonomické diplomacie PROPED.