Náhlavní souprava M20 je inovativní řešení pro komunikaci a ochranu sluchu s možností přizpůsobení individuálním potřebám.

Náhlavní souprava M20 je vhodná pro uživatele, kteří jsou vystaveni hlučnému prostředí. Poskytuje optimální ochranu sluchu spolu se schopností odposlechu okolního prostředí díky 4 vestavěným mikrofonům. Škodlivé zvuky s vysokou hladinou akustického tlaku jsou komprimovány na bezpečnou úroveň, zatímco zvuky nízké úrovně jsou zesíleny pro zvýšení srozumitelnosti.

 

Klíčové vlastnosti M20

 

Kompatibilní s přilbami mnoha typů
Navrženo pro bezproblémovou integraci se současnými vojenskými přilbami, jako jsou PASGT, FAST, VIRTUS atd.
Talk-Through - příposlech okolí
Snadná orientace v prostoru prostřednictvím 4 externích mikrofonů (2 směřující dopředu a 2 směřující dozadu). Zapíná, vypíná a nastavuje úroveň okolního hluku při zachování bezpečné ochrany sluchu.
Mikrofon
Snadno polohovatelný a vyměnitelný flexibilní mikrofon.
Multiple Connectivity
Trhací konektor pro rychlý výsadek posádky vozidla s možností připojení k libovolnému komunikačnímu systému prostřednictvím PTT jednotky nebo osobního komunikačního rozhraní (integrovaný PTT přepínač na kabelu nebo externí PTT jednotky umožňující snadné ovládání připojené radiostanice nebo klíčování interkomu).
Široká nabídka variant a provedení 
Polohovatelný hlavový most, krční pružina nebo systém přímého uchycení na přilbu.
Snadná údržba
Modulární design umožňující efektivní výměnu poškozených komponent.

Náhlavní souprava M20 je interoperabilní s personálními nebo taktickými radiostanicemi a vozidlovými komunikačními systémy. M20 je napájena dvěma snadno vyměnitelnými AAA bateriemi se sofistikovaným řízením spotřeby energie, které umožňuje konfigurovatelné automatické vypnutí a více než 150 hodin provozu. Díky automatickému pasivnímu režimu bude v případě selhání elektroniky nebo vybití baterie i nadále spolehlivě fungovat základní komunikace.

Konstrukce M20 se vyznačuje úzkým profilem integrujícím veškerou elektroniku, pohodlné měkké náušníky a snadno nastavitelný a vyměnitelný flexibilní mikrofon s tlumením hluku. Tři integrovaná ovládací tlačítka umožňují intuitivní nastavení zapnutí/vypnutí příposlechu okolí a nastavení jeho hlasitosti.